Madarsko-Szeeki-too 2013

Vloženo: 14. 7. 2013 09:07
Madarsko-Szeeki-too 2013

Jedeme na náš první závod za hranicemi, jmenuje se BOILIE CHALLENGE, a i když je to v Madarsku, pořádá jej skupina rybářů z Rakouska, a to Styria Carp. Koná se skoro ve stejnou dobu jako závod na Štítu, pouze o den později.

Zajel jsem předem do Prahy pro výrobky firmy Hinders, na které chytáme, vyzvedl si boilí - NUTZ a CRAYBERRY, pelety Little gemz a sladké zálivky Pink slime,Pineapple slime, plovoucí boilí Betalin Popz-bílé, žluté a oranžové barvy a samozřejmě Betalin. Naložil jsem 40 kg řepky zalité horkou vodou společně s Betalinem.

Den před odjezdem nakládáme vše do Vita, jelikož je tento závod jen o lovu a krmení pouze ze břehu, nemusíme balit člun ani motor atd. Jedeme ve složení Vašek, Pavel a já.

Vyrážíme z domu, je zde 9 stupňů, zima a mírně mrholí. Podle informací o Maďarsku je to tam lepší, tak uvidíme. Cesta probíhá v poklidu, žádný velký provoz a po překročení slovensko-maďarských hranic se teplota rapidně zvýšila na 20 stupnů.

Přijíždíme v 19 hod. do zázemí závodů, překvapuje nás tolik aut - je zřejmé že všichni jsou již zde, podle spz zjišťujeme, že jsou zde Rakušáci, Němci, Francouzi, Rumuni - má nás být 60 týmů ze 6 zemí, je to příjemný pohled na vlající vlajky včetně naší České. Vítá nás organizátor závodu a uvádí do velkého stanu na sepsání potřebných formalit a nezbytné foto. Dozvídáme se, že hned budeme losovat pořadí losování, jdu na to a losuji číslo 10. Procházejí s námi sektory a vysvětlují označení na břehu i ve vodě. Večer je oslava s pohoštěním a vše v přátelském duchu, kolem půlnoci jdeme spát, je krásné teplo, tak uleháme jen na zemi u auta.

Jezero je docela veliké - spíše dlouhé, má asi 70 ha, u hráze prý je hloubka až 16 metrů, ráno se probouzím něco po šesté a obcházím tuto krásnou vodu, ryby se hážou po celé jeho délce.

Po osmé začíná ceremoniál a jde se losovat, roznáší všem vydatnou snídani, prý aby byla síla na los, losuje se zde dvakrát - první los se může vrátit, ale druhý již ne. Jdeme desátí na řadu - jako první losuji přímo hráz č.34, ale tu nechceme - což se ukázalo jako chybné, a druhý los č.3 - přítok jsme relativně spokojeni, i když č.4 bylo jasně top. Přijíždíme na místo a vybalujeme všechny věci, markerem mapujeme dno a zjišťujeme, že je zde dost bahna, zhruba na 80 metrech protíná náš sektor koryto, rozkrmujeme obě dvě hrany na dva pruty a zbylé dva budeme chytat jen s pva v maximální vzdálenosti. Zakrmuje spombami, házíme oba dva a Pavel nám je doplňuje - je to mazec, už po hodině bolí loket i rameno. Volíme pop-up boilí vel.14 a na zbylé dva pruty panáčka silně dipované v Betalinu.

Do setmění se u nás nic neděje, ale okolní týmy už mají zdolané nějaké ryby. Ovšem  většina je nebodovaných, bodují se ryby až od 2 kg. S příchodem tmy začínáme zdolávat první ryby, dáváme je do saků, rozhodčí je váží a fotí ráno a večer, do rána máme nachytáno zhruba 45 kg, což je dole pěkné, vypnuly se nám jen 3 ryby - většina jsou amuři a dva kapříci 3,5-4,5 kg. Ráno kolem šesté je už velké teplo 19 stupňů a záběry přestávají, přehazujeme zbylé dva pruty na max, ale trochu v pravo, již po hodině jízda, ale ryba je ve vázce a vše končí přetržením vlasce. Po celé vodě jsou ostrůvky a viditelné překážky. Jen před námi nic - my je máme pod vodou, nahazujeme blíže před ně, ale zde se nám záběr nedaří udělat. Tak riskujeme a znovu přehazujeme do vázek. Další záběr a další ztracená ryba - je vidět že Betalin funguje do bahna znamenitě.

Ráno přicházejí rozhodčí vážit ryby, ale když vytahujeme 5 sak přichází zklamání- zip je rozjetý a sak prázdný - dost nás to uzemnilo a proto všechny saky se zipem zašíváme - škoda 3 ryby jsou pryč a z dalších ryb jsou dvě nebodované mají 1,97 a 1,93. Ryby děláme převážně v noci a týmy vedle nás více přes den. Z keřů se nám za celý týden podařilo vydolovat jen 3 těžší ryby.

Celková bilance - nachytali jsme 208,81 kg - 58 bodovaných ryb, dalších 27 nebodovaných a o 42 ryb jsme přišly ve vázkách nebo spadli.

Bylo to pro nás něco nového, bylo to spíš seznámení s vodou a nové zkušenosti - umístili jsme se na 22 místě z 60 týmů.

Celkově bylo nachytáno 12822,63 kg ryb a nej- ryba závodu 23,63 kg. Děkujeme našim sponzorům Hinders.Zia za možnost absolvovat tyto závody a za super krmení.