Machač-Boilí cup 2013

Vloženo: 20. 1. 2014 11:25
Machač-Boilí cup 2013

 

Závod se pro nás prvních 24 hodin nevyvíjel nejlíp v prvé řadě jsem na této vodě nikdy nechytal na pravo losli místo kluci z Bejs fish a na levo častí návštěvníci tohoto revíru chlapi od f.Chytil . Pavel  měl jet na tento závod s kolegou ale ten mu to z rodiných důvodů odřekl tak zavolal mě , já na tom nebyl o moc lépe už tři dny jsem ležel se zápalem plic ale byl jsem ujištěn že to v klidu odležím v bivaku. Ve vodě není moc co hledat- koryto, je při druhém břehu dva zlomy tak tam pokládáme dva pruty a dva do hloubky pod. Zlehka zasypáváme peletami a čekáme na první kontakt , vedlejším týmům začínají chodit bodované ryby jen na nás se přišli mrknout dva cejni. Druhý den ve dvě  ráno po litru čaje a nezbytných antibiotik s paralenem se oblékám a vyrážím na vodu, úplně na kraji sektoru nacházím  menší výstupek asi o 40 cm ale docela široký-pokládám na něj boilí kraba s peletami v pva přelitými boostrem Krab. Beru druhý prut a pokládám ho vedle jen s tím rozdílem že ho umistuji pod. Pavel připravuje boilí Patentka jen s tím rozdílem že ho ještě obaluje stejným těstem . Z lehka na nás přichází zklamání, zatím ani jedna bodovaná ryba ulehám do spacáku když v tom ten krásný zvuk hlásiče,jízda jak z filmu rychle a zběsile, beru prut do ruky a zlehka  rybu dobržduji zdolání jde relativně lehce jen u břehu se mění v urputný boj ale podebrání ukončilo tento souboj v náš prospěch-hurá,máme první bodovanou oproti Bejs fish kteří jsou zatím na prvním místě s cca 32 kg. 

Vyrazil jsem na vodu a vše vsadil na jednu kartu , vysypal jsem pruh cca 20 metrů na příč peletami něco v tom smyslu jako zed na kterou proplouvající ryby narazí a zůstanou u ní , vyšlo to od té chvíle máme jízdu za jízdou a pomalu dotahujeme náskok ostatních závodníků ,neustále přikrmuji jak boilím tak i peletami ,je vidět že okolní týmy z toho velkou radost nemají ale o tom závod je- hlavně nám dost ryb padá ,domníváme se že je to tím že mají rozervané koutky. Pomalu se umistujeme na pomyslné špici tohoto závodu a naše jízdy už lezou sousedům pěkně na nervy ale bohužel u nich zůstává jen u sporadických záběrů nebo kroucením hlavy.

Chci poděkovat všem závodníkům a taky především pořadateli Karlovi který jak bylo vidět nepořádal tento závod pro výdělek ale pro spokojenost všech.

1.místo na Machač-Boilies Cup 2013-76 hodin lovu-team Stormcarp ve složení Martin Brožek a Pavel Hanuš, zdolali jsme 37 kusů bodovaného kapra s celkovou váhou 271,74 kg. 6 ryb nebodovaných a 13 ryb nezdolaných, 19 karasů a 2 cejny. vše uloveno na boilí H1 Crab a Patentka - krmeno peletami Cyklone.