DUBNOVÁ VÝPRAVA JUNIORŮ 2014

Vloženo: 11. 4. 2014 09:52
DUBNOVÁ VÝPRAVA JUNIORŮ 2014

Jelikož jsem se před nedávnem seznámil s klukama ,,Juniorama,, od Stormcarpu tak netrvalo dlouho a po telefonickém rozhovoru s rodiči padla domluva na společnou kratší výpravu v trvání 3 dnů k vodě,prý se jedou potrénovat před závody na Řehačce. Martin vybral menší vodu do 10 ha s tím že je mělká ,bahnitá a rozhodně i prohřátá.Počasí je krásné,teplo,slunce má stále svítit. První naše zděšení přišlo po příjezdu k vodě - byla zabrána rybáři ale zhruba čtyři místa byla volná,sedli jsme si na jedno místo které bylo kapku delší a Dan s Liborem začali nedočkavě vybalovat rybařinu a připravovat pruty . Beru teploměr a měřim vodu ufff...10,6 stupnů- hmm žádná sláva ve dvou metrech a u hladiny to bylo lepší necelých 12.

Procházím kolem sedících rybářů kteří sedí, popíjí kávu či grog a na dotaz jak to jde- samé negativní odpovědi, přicházím k přítoku a koukám co přitéká vody z lesa, je studená a zakalená. Obcházím přítok v domění zda v trdlišti kde je zákaz rybolovu nezahlédnu vyhřívající se ryby pod větvemi ale jak se zdá voda bez života. Přicházím k dalším rybářům a odpověd už trochu lepší -plotice,dva líni a kapřík,ptám se na jejich taktiku ale tajemství je prý tajemství. Jsem zpět u kluků a tlumočím aktuální situaci tohoto revíru , je na nich vidět že jim to nevadí a že rybářská horečka je tou opravdovou chutí mít už nahozeno. Nahazovat budeme tak 30 až 50 metrů kluci si dávají poslední dva metry fluorocarbon 40 tak to dělám taky ,malé háčky č.10 a 8. šnůrku Katran extra skin 15lb a inline olovo s 70 gramáží. Martin připravil dva druhy boilí a to rychle rozpustný F1 z Exotic mix s příchutí Anannas a Jahoda ve velikostech 16 mm a směs pelet Cyklone s Kp 1 zalité boosterem anannas-višen s hodně výraznou a silnou nasládlou vůní.

Nahazujeme všechny naše pruty do vějíře abychom pokryly co největší část vodní plochy jen s pva punčochou úplně nasátou boosterem -je to krásně vonavé a sladké- Višen je velmi aromatická. Již po dvou hodinách má Dan padák a první ryba je z vody venku, no ryba to je- krásná plotice. Začínám pochybovat zda jsme zvolili vodu správně,počasí je nádherné slunce svítí a my relaxujeme v křeslech hladina bez života jen občas za našimi zády projede auto či cyklista. Ted mám pár pípanců já a zdolávám menšího pohublého lína ,středem vody vede prý koryto tak háži montáž přesně do něho.Do večera je klid ještě před setměním měním nástrahu , pod háček k boilí přidávám púl žluté a oranžové plovoučky ananas namočené v totožné esenci a nahazuji druhý prut tak 15 metru do prava podle břehu.Libor má záběr svinger se jen přilepil pod prut a drží,žádná jízda zlehka přisekává a po menším souboji je na břehu menší špíglák. K ránu mne probouzí Danův hlásič a tak čekám s podběrákem jako na buli,rybě se moc nechce ale háček sedí pevně ve spodním pysku a já podebírám krásně stavěného šupíka. Naše skore se s uplynulým časem zvětšuje i já si zdolávám krásě stavěnou rybu, sice je to skoro bez souboje ale mám z ní ohromnou radost,následuje foto a ryba putuje zpět. Kluci přehazují montáže,je vidět že přez den přicházejí záběry z mělčích míst a k večeru a ráno z hloubky. Liborovi jde svinger do padáku,domotává a začíná přetahovaná ,Dan si bere podběrák a čeká když v tom má záběr i on a musím tedy na buli já,souboje končí vítězstvím kluků pak už jen společné foto a šup s nima zpět do vody. Následují další krásné a zdolané ryby, škoda jen že jsou prázdné nejde z nich žádné krmení jen bahno.Vše dipujeme v ostrých esencích pro větší atraktivitu aby bylo více záběrů. Celkem zdoláno 14 kaprů,jeden amur 86 cm líni a dvě plotice ,žádná ryba nespadla,měl jsem obavy z tak malých háčků ale přesvědčil jsem se o opaku. Nevěřil bych, že v tolika letech se budu přiučovat od 13-14 letých kluků. Jsme tu řekl bych brzy, chtělo by to tak tři týdny než se voda prohřeje, ale myslím si že kluci předvedli že nejsou žádná ořezávátka a že jsou připraveni ukázat všem že na to mají,jen škoda že jim chyběl třetí do týmu Dan B. protože jenom tak jsou opravdový kompletní kamarádský tým rybářů. Obdivuji to,že i jejich rodiče je v tomto koníčku podporují,na místo vysedávání doma u počítačů nebo her. Za mne mohu říci to, že jsem se po tolika letech vrátil k tomu krásnému koníčku a jsem rád že potkávám takové super lidi u vody.Petrův zdar a díky kluci,přeji všem krásné chvíle u vody a Martinovi za dobře zvolené krmení. Lukáš.Kladno