CARP TOUR -ŘEHAČKA 2013

Vloženo: 14. 7. 2013 10:15
CARP TOUR -ŘEHAČKA 2013

CARP-TOUR-ŘEHAČKA

 

Na tyto závody pořádané rybářským spolkem Čelakovice odjíždíme ve složení- Daniel Brožek,Daniel Vonka a kapitán Libor Labounek a hlavně jako technická podpora táta-Martin Brožek.

Nikdy jsme na této vodě nebyly tak ani před losováním nevíme které místo by mohlo být top-ale je nám jasné již po obhlédnutí revíru že horká místa budou v ramenech kde je hodně napadaných stromů a tím i úkryty ryb.

Po dohodě necháváme losovat Libora a ten vytahuje číslo 4-je to roh, označené místo pro invalidy ale dá se chytat i na volnou vodu.

Stavíme bivaky a připravujeme zázemí pro třídení lov, mícháme krmení-pelety Cyklone ,řepku , pokrájené boilí Katrina a Blizzard s příchutí ananas .Vyjíždíme na vodu umístit tyčovky a zakrmit, zjištujeme že je zde dosti bahna a opravdu nevábně je cítit hloubka okolo 2 metrů. Nacházíme menší relativně bez bahna výstupek s hloubkou 180 cm ,usazujeme za něj tyčovku a prokrmíme, vzdálenost asi 50 metrů od břehu ,druhou dáváme do prohlubně s hloubkou 2,30 cm. Není zde nic zajímavého tak zbylé dva pruty pokládáme do rohu ke břehu s hloubkou 50-70 cm kde je píse a rákosí.

Je odstartováno a netrpělivě očekáváme naši první rybu.Asi po hodině a půl se dozvídáme že již v jednom rameni byla zdolána první ryba ale nám krom 2 pípnutí zatím nepřišlo nic.

Přehazujeme pruty, po vytažení naše nástrahy strašně smrdí blátem , proto volíme delší návazce, lehčí olůvka 50 g a vše vkládáme do pva pytlíku s hodně nabostrovanýmy peletami Cyklone, naše boostery ani aminokomplexy nerozpouští pva což u některých firem tak není.

Z výstupku nám přichází krásná plynulá jízda-miluji ten zvuk a my konečně zdoláváme první rybu a jaké štěstí-bodovanou. Další kapr nás budí v noci opět z té boule ale bohužel nebodovaný, poté ráno kolem 4 h další od břehu ale také malý.

Zvětšujeme průměr nástrah na 20 mm a hned dopoledne další bodovaný kapřík 3,20 kg a asi za dvě hodiny krásný amur o váze 7,20 kg po urputném souboji končí v podběráku-máme ohromnou radost z této krásné ryby.

Jenže přichází ochlazení v té podobě že ztrácíme dvě ryby, pak další kapřík nebodovaný. V noci jsme zapoměli zapnout hlásič, budí nás zvuk brzdy ale ryba si vymotala zhruba 90 metrů a zamotaná snad ve všech vázkách před námi, po půl hodinovém vymotávání je ryba pryč. Přichází další jízda, snažíme se rybu podržet jelikož má namířeno pod lávku mezi pilíře ale bohužel se vypíná.

Kolem 6 ráno zdolává Libor 5 kg kapříka, zlepšuje se nám nálada a bojujeme dál, převážíme pruty do konce zbývají ještě 4 hodiny ale záběr již nepřichází.

Balíme a jdeme na vyhlášení - máme radost když zjištujeme že jsme obsadily 7 místo z 12 týmů-super,byl to krásný závod a nové zkušenosti jen ty hejna komárů byly zničující. Děkujeme všem pořadatelům,závodníkům a tátovi za podporu.