ASUÁN-30.4.-3.5.2015

Vloženo: 15. 5. 2015 16:16
ASUÁN-30.4.-3.5.2015

Na druhý letošní závod se přihlásil Martin s Pavlem a jednalo se o závody dvaceti týmů na soukromém revíru Asuán u Mladoňovic.

Když mi Martin zavolal že Pavel musí být v tomto termínu v práci a zda bych si udělal volno, začal jsem shromažďovat všechny dostupné informace a videa z tohoto revíru. Po prostudování závodů jsme začali vše připravovat ale o to to bylo horší, že byla nastavena váha krmení a to 70 kg na tým. S Martinem jsem se domluvil, že vezmeme vše o hmotnosti 70 kg a teprve až po losování si necháme jen to, co uznáme za potřebné. Jelikož jsme oba v práci tak naše balení nastává až kolem 19:00. A poté vyrážíme směr Mladoňovice. Na místě jsme až kolem 22. hodiny. Vybalujeme lehátka a spacáky a usínáme vedle auta. 

Ráno nás budí hluk přijíždějících aut. Obličej i spacáky máme omrzlé, prý bylo -2. Jdeme na zahájení závodů. A následně losování pořadí - toho se ujal Martin. A losuje č.12 z 20, začíná los místa a z těch lepších už zbývá jen jedno- říkám si... nebudu přehrabovat... a losuji č.1 prý top flek, máme radost a vyrážíme na místo.

Auto necháváme na hrázi a věci přenášíme, místa moc není, většina je z kopce. Začíná klasické vybalování, a adrenalin stoupá každým tepem srdce. Rozbalujeme pruty a na navijáky namotáváme vlasec 22 a jako odhoz fluorokarbon 40. Z pohledu na hladinu a  aktivity ryb usuzujeme , že většina se jich drží kolem protějšího břehu což je zhruba 150-160 metrů. Mícháme krmení , dipujeme boilí, děláme malé PVA punčošky a návazce volíme z fluocarbonu 25 a velikost háčku č.12-10.

Závod je odstartován, slunce pálí a ryby se zdržují pod hladinou. Kolem 15:00 nám přichází první záběr a máme krásného lysce, radost obrovská, navázali jsme kontakt s rybou, následně zdoláváme další ryby, začíná se stmivat a záběry zničeho nic ustaly, přehazujeme nástrahy k tomu pár spomb krmení a uléháme. Ráno nás probouzí sluníčko... no pěkně jsme to prospali, znovu přehazujeme montáže ale dva pruty zkoušíme jinak. Další kontakt s rybou přichází až po 15 hodinách.

Přichází série záběrů  a akorát až s přicházející tmou měníme taktiku a na všechny pruty nastražujeme boilí na rybí bázi- ty největší smrady. Konečně byla i noc plodná a my bodujeme s dalšími 6 rybami. Začíná pršet a dost se ochlazuje, obloha začíná černat a zvedá se i vítr. Bodujeme krásnými rybami většinou přez 10 kg, některé ryby ztrácíme při soubojích, jelikož u břehu je hloubka 3-4 metry a ryby z 90% jikrnačky bojují nejvíce u něho a průměr vlasce 22 není na toto moc stavěný. Samozřejmě i tu poslední noc prší, všude potoky bahna a u prutů se půda změnila v kluziště, překvapil mne i velký výskyt klíšťat.

Závod končí a my uzavíráme listinu s celkovou váhou 430 kg, druhý tým (slovenský) 270kg a třetí 268kg. Balíme a jdeme na vyhlášení, máme obrovskou radost, jelikož to je letos druhý závod a znovu na 1.místě. Poděkování pořadatelům a rybářskému spolku Mladoňovice a samozřejmě rozhodčímu, že i v dešti byly stále aktivní a chodili nám všem vážit. A především partákovi Martinovi.